Kanapka z kurczakiem, karmelizowaną cebulą i pomidorem.

Jedzenie do pracy i szkoły

Ważnym elementem dla zdrowia każdego z nas jest prawidłowe odżywianie. To właśnie regularne i zdrowe posiłki zapewniają nam dobre samopoczucie i energię do pracy. Niestety wielu z nas zapomina o posiłkach, które powinniśmy spożywać w trakcie pracy lub zajęć w szkole. Często zamiast pełnowartościowych dań wybieramy szybkie posiłki z okolicznych barów, jedzenie typu fast food lub żywność pochodząca z cukierni takie jak drożdżówki lub pączki. Tego typu produkty nie dostarczą nam niezbędnych składników do pracy. Warto zmienić swoje przyzwyczajenia i przygotować samodzielnie pyszne, zdrowe i naprawdę szybkie kanapki do pracy. My chcielibyśmy zaproponować wam jeden z pysznych przepisów na danie jakim jest kanapka z kurczakiem, karmelizowaną cebulą i pomidorem.

Niezbędne składniki

Do przygotowania naszej propozycji potrzebować będziesz:

  • 4 kajzerki,
  • 2 filety z kurczaka,
  • 1 dojrzały pomidor malinowy,
  • kilka liści rukoli,
  • masło lub margaryna do posmarowania,
  • 1 łyżkę oliwy,
  • sól i pieprz.

Do wykonania karmelizowanej cebulki potrzebujesz

  • 4 małe cebulki cukrowe,
  • 2 łyżki masła
  • sól i pieprz do doprawienia.

Sposób wykonania

Pierwszym krokiem do wykonania naszej kanapki będzie przygotowanie cebulki karmelizowanej. W tym celu obierz cebulę i pokój ją w piórka. Następnie na patelni rozgrzej masło i podsmaż cebulkę przez około 8-10 minut na sporym ogni ciągle mieszając, aby cebulka nie przypaliła się. Gdy cebulka zarumieni się zmniejsz ogień i duś ją bez przykrycia przed około 20 min, aż uzyska piękny brunatny kolor. Na sam koniec dopraw ją pieprzem i solą. W ten sposób przygotowaną cebulkę możesz przechowywać przez 2-3 dni w szczelniej zamkniętym słoiczku.
Kolejny krok to przygotowanie kurczaka. Dokładnie oczyść go i przekrój na pół. Wszystkie kawałki kurczaka dopraw solą i pieprzem i podsmaż na patelni grillowej przez około 5 minut z każdej strony.

Gdy posiadasz już gotową cebulkę i mięso zabieramy się za stworzenie naszej kanapki. Kroimy bułkę na pół i jej dolną część smarujemy masłem. Na dolnej części układamy oczyszczoną wcześniej sałatę oraz plaster pomidora malinowego. Następnie układamy kawałek piersi z kurczaka oraz karmelizowaną cebulkę. W ten sposób mamy gotową pyszną i naprawdę zdrową kanapkę. Możemy dodać do niej rzodkiewkę lub pokrojoną marchewkę. Dobrym rozwiązaniem będzie także zdrowy owoc lub świeżo wyciskany sok. Jest to kanapka, która sprawdzi się jako posiłek do szkoły dla dzieci oraz lunch do pracy dla rodziców.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*