Kanapka z klopsem

Zastanawiasz się, jaką przekąskę wykonać, aby się najeść, ale nie objeść się, gdyż niedługo obiad? Sprawdź przepis na kanapkę z klopsem, która z pewnością może być drugim śniadaniem, podwieczorkiem czy nawet kolacją.

Składniki wymagane do wykonania kanapki z klopsem

Aby przygotować pyszną kanapkę z klopsem zalecamy przygotowanie następujących składników:

  • Pół bagietki ze ściętymi końcami,
  • jedna łyżeczka oliwy,
  • klopsy – mogą być w ilości około trzech na jedną bagietkę,
  • sos pomidorowy,
  • około 2 łyżek,
  • cienkie plasterki sera mozarella.

Dodatkowo potrzebny będzie piekarnik rozgrzany do 200 stopni.

Przygotowanie kanapki z klopsem.

Bagietkę należy naciąć wzdłuż, pamiętając, aby nacięcie nie było zbyt głębokie, aby bagietka się nie rozerwała. Delikatnie rozkładamy bagietkę do zewnątrz i smarujemy środek oliwą, następnie dużą ilością sosu pomidorowego. Należy pamiętać, że sosu nie można dodawać w tym etapie zbyt dużo, aby nie wypływał z kanapki. Następnym krokiem jest dodanie do bagietki klopsów oraz przykrycie ich pozostałym sosem pomidorowym oraz przykrywamy kanapkę plasterkami sera mozarella.

W tym momencie nagrzewamy piekarnik do temperatury 200 stopni w ustawieniu góra dół. Wkładamy bagietkę do piekarnika w pozycji rozcięcia do góry i zapiekamy przez około 10 minut do czasu, aż ser się rozpuści.

Kanapka z klopsem – idealna przekąska dla gości

Jak widać samo przygotowanie kanapki z klopsem nie musi być posiłkiem tylko dla nas, dobrym pomysłem jest przygotowanie więcej kanapek, zaproszenie gości i zrobienie małego zgromadzenia np. przy filmie czy grach planszowych. Kanapki są świetną przekąską, gdyż w momencie ich tworzenia każdy z uczestników spotkania może samodzielnie, względem własnego gustu, dopasować dodatki, przez co każdy z gości otrzyma kanapkę zgodną z tym co lubi. Kiedy zaoferujesz przekąski dopasowane do gości zapewniam, że będziesz dobrze wspominany przez uczestników imprezy.

Kanapki jako obiad.

Kanapki z klopsem mogą również zastąpić obiad. Gdy przygotujemy odpowiednią ilość kanapek z różnymi dodatkami każdy z domowników chętnie spróbuje każdego wariantu, co pozwoli także ocenić co kto lubi. Dodatkowo tworzenie kreatywnych kanapek pozwala wciągnąć dzieci do pracy przy posiłku i uwolnić ich wyobraźnię, a także pozwoli cieszyć się z przygotowywania jedzenia, gdy odpowiednio potraktują to jako zabawę. Warto motywować dzieci do pomocy w kuchni, gdyż może się trafnie okazać, że właśnie kuchnia stanie się ich przyszłym zawodem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*